fbpx
Tahtakale, Abdi İpekçi Cd No:17, Avcılar/İst 0212 812 61 56 altigendis@gmail.com 09:00 - 22:00

İletişim Bilgilerimiz

  • Tahtakale, Abdi İpekçi Cd No:17, Avcılar/İst
  • 09:00 - 22:00
  • 0212 812 61 56
Altıgen Diş Beyazlatma Sonrası

Gülüş Tasarımı Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Gülüş tasarımı, her hastaya göre ayrı tasarladığımız kişiye özel olan bir tedavi çeşididir.

Gülüş tasarımında neler yapabiliriz?

Dişlerimizde beyazlatma, kompozit lamineler, zirkonyumlar krom kaplamalar, gingivektomi diş eti seviyelemeleri gibi işlemleri yaptığımız bu tedavi çeşidine gülüş tasarımı diyoruz.

Gülüş tasarımı ne kadar sürüyor?

Bu yine hastadan hastaya değişen bir süreç, eğer hastalarımızın dişleri tedaviye uygun durumdaysa yalnızca beyazlatma ya da küçük dokunuşlar yapacaksak hastalarımızda tek seansta da tamamlayabiliriz. Fakat hastalarımızın dişleri daha uğraş gerektiren, prova gerektiren, teknisyenle çalışmanızı gerektiren gelişmiş bir gülüş tasarımı yapılacaksa yaklaşık 2-3 hafta boyunca sürebiliyor ve en sonunda provalarda dişin rengine şekline hastamızın yüz şekline göre birlikte karar veriyoruz. Hastamız ile birlikte beğendiğimiz süreç sonunda tedaviyi tamamlamış oluyoruz.

Altıgen Diş Beyazlatma Sonrası
Altıgen Diş Beyazlatma Sonrası

Gülüş tasarımında yapılan uygulamalarda hastadan hastaya değişen ve kişiye özel tedavi çeşitlerimiz mevcut. Hastalarımı muayene olduktan sonra her zaman öncelikli olarak diş etlerimizi kontrol ediyoruz. Sağlıklı bir diş etimiz olmadığı sürece hangi işlem yapılırsa yapılsın kesinlikle memnun kalmayız, bu yüzden öncelikli olarak diş eti kontrolü sonrasında diş temizlimizi yaptıktan sonra ve diş etlerimiz sağlıklı hale geldikten sonra gülüş tasarımı aşamasına geçiyoruz.

Gülüş tasarımı aşamasında, zirkonyum kaplamalarımız, diş eksikliğine bağlı krom kaplamalar, emax lamine diş beyazlatmamız sonrasında yapabileceğimiz gingivektomi olarak adlandırılan diş eti seviyelemeleri, dudaklarımızın düşük olduğu senaryolarda ufak botoks uygulamaları bunların tamamı gülüş tasarımına giriyor. Bunları tamamladıktan sonra hastamızın yüzüne ve dişlerinin şekline göre bir boyut ve şekil belirliyoruz. Gülüş provolarında hastalarımızla birlikte hangi beyaz tonunda ve hangi şekillerde olacağına karar veriyoruz ve memnuniyet onayı aldıktan sonra gülüş tasarımı işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

Bir yanıt yazın