fbpx
Tahtakale, Abdi İpekçi Cd No:17, Avcılar/İst 0212 812 61 56 altigendis@gmail.com 09:00 - 22:00

İletişim Bilgilerimiz

  • Tahtakale, Abdi İpekçi Cd No:17, Avcılar/İst
  • 09:00 - 22:00
  • 0212 812 61 56
Protetik Diş Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Protetik Diş Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Protetik diş tedavisi, çeşitli sebeplerle diş kaybı yaşayan hastaların eksik dişlerini yerine koymak veya dişlerin şeklini, boyutunu, rengini düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi, hasta açısından hem estetik hem de fonksiyonel açıdan önemli bir yere sahiptir.

Protetik diş tedavisi için uygulanan yöntemler şunlardır:

  1. Porselen Kaplama/Zirkon Kaplama: Porselen kaplama, zirkon kaplama, dişin üst kısmını kaplayarak estetik görünümünü düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, dişlerdeki lekeleri, çürükleri veya çatlakları gidermek için kullanılır. Ayrıca, dişlerin boyutunu, şeklini ve rengini değiştirmek için de kullanılabilir.
  2. Protezler: Protezler, eksik dişleri yerine koymak için kullanılan bir diş tedavi yöntemidir. Protezler, sabit protezler ve hareketli protezler olarak iki çeşittir. Sabit protezler, dişlerin üzerine sabitlenirken, hareketli protezler dişlerin üzerine takılır ve çıkartılabilir.
  3. Köprüler: Köprüler, eksik dişleri yerine koymak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde, yanındaki dişler üzerine köprü yapılarak eksik dişin yerine konulur.
  4. Laminate Veneer: Laminate veneer, dişlerin ön yüzeyini kaplayan ve estetik görünümünü düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde, ince bir porselen tabaka dişlerin ön yüzeyine yapıştırılır ve dişlerin şeklini, boyutunu ve rengini düzeltir. Laminate veneer, dişlerdeki lekeleri, çürükleri veya çatlakları gidermek için de kullanılabilir.
  5. Diş Beyazlatma: Diş beyazlatma, dişlerin rengini açmak veya lekeleri gidermek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi, dişlerdeki lekeleri, sigara ve kahve gibi nedenlerle oluşan renklenmeleri ve diş minesindeki renk değişimlerini gidermek için kullanılır. Diş beyazlatma işlemi, diş hekiminin ofisinde veya evde kullanılan özel beyazlatma kitleri ile yapılabilir.

 

Rating_Text
66 değerlendirmeye göre.
Seda Ay
Seda Ay
Tertemiz ,pırıl pırıl ,yetenekli ve güler yüzlü doktorlar 🧿🧿🧿 Hayırlı bol kazançlar dileriz.
Hasan hasan
Hasan hasan
Deneyimli ve güvenilir kadrosu
Bulent Goktas
Bulent Goktas
Bölgemizde çocuk diş doktoru bulmak zor .Yeni açılan Altıgen Diş Kliniği çok memnun kaldık. Ellerine sağlık doktorumuzun .10 yaşında oğlumun 2 dolgu tedavisi ve 6 yaşında kızımın süt kanal tedavisini çok güzel oldu. Hem de kızım hiç ağlamadı .Teşekkürler
Deniz Karamanlı
Deniz Karamanlı
Diş konusunda en az sizler kadar ben de çok hassasım, arkadaşlarımın tavsiye üzerine Büşra hanım ve Ömer beyle (iyi kiiii) yollarımız kesişti, gitmeden önce yorumları okudum ve kesinlikle kelimesi kelimesine karşılığını veriyor. Özellikle kliniği çok şık ve temiz bulduğumu belirtmek isterim :). Çalışanların samimiyetinden, güler yüzlü olmasından, iş yaparken gösterdikleri titizlikten kısacası a dan z ye her anlamda çok memnun kaldım. Aşırı sabırlı ve anlayışlı olduklarını da ayrıca belirtmeliyim çünkü ben de dişçi koltuğu fobisi olan bir kaderdaşınız olarak ne kadar nazlı olduğumu tahmin dahi edemezsiniz. Büşra hanımın eli oldukça hafif ve kendisi çok naif bir hekim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hepinize bembeyaz ışıltılı gülüşler ☺️☺️
kardelen çakmak
kardelen çakmak
Temiz ve güvenilir 👍
Sercan Topoğlu
Sercan Topoğlu
Gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz bir yer. Çok memnun kaldım 👍
Mümin GÜNDOĞDU
Mümin GÜNDOĞDU
Temiz ve ilgililer tavsiye ederim
Dilara Zehra Çakmak
Dilara Zehra Çakmak
Harika bir yer 🤩🤩çok güleryüzlü çalışanları var. Büşra hanımdan çok memnunuz 💖💖💖